Prejsť na hlávný obsah
13 feb 2014
V kategóriach

ŽI FÉR

Vedeli ste, že podľa Potravinárskej a poľnohospodárskej organizácie (FAO) 925 miliónov obyvateľov Zeme v roku 2010 trpelo hladom a podvýživou ? Že celosvetovo 123 miliónov mladých ľudí vo veku 15-24 rokov nedokáže dostatočne čítať a písať a 61% z nich sú dievčatá?  

ziFerUž  len do konca februára môže verejnosť finančne podporiť kampaň ŽI FÉR – za život vo férovejšom svete, ktorú spustila Platforma MVRO v septembri 2013. Kampaň sa v prvom roku zamerala na dve témy: právo na jedlo a právo na vzdelanie.
 V rámci verejnej zbierky so symbolom žirafy v roku 2014 prispejeme na podporu 6-tich rozvojových projektov v Keni, Južnom Sudáne, Kirgizsku a Gruzínsku a podporili sme jeden projekt globálneho vzdelávania na Slovensku. Nemáme ambície zachraňovať celý svet, ale spolupracujeme na konkrétnych projektoch s lokálnymi komunitami.  

Aj vďaka vám podporíme deti a študentov v Južnom Sudáne, Keni a Kirgizsku, aby mohli študovať, v Keni podporíme výsadbu sadeníc mangrovníkov, ktoré prispejú k zastaveniu úbytku prírodných zdrojov a ochrany pobrežnej fauny a flóry,  prostredníctvom mikrograntov podporíme drobné podnikanie vysídlených žien v Gruzínsku, ako aj vzdelávacie aktivity  cvičných firiem v Keni.
Ku dňu 12.2.2014 vyzbierala Platforma MVRO spolu so svojimi členskými organizáciami finančné prostriedky v celkovej sume 1048 eur.  Kampaň ŽI FÉR v rámci spoločnej zbierky so symbolom žirafy podporila už na jeseň minulého roku Týždeň globálneho vzdelávania na Slovensku.

Do 28.2.20141 môže verejnosť podporiť kampaň ŽI FÉR finančne:

Bankovým prevodom na účet verejnej zbierky 20533832/6500 vedenom v Poštovej banke a.s.
Prostredníctvom darcovského portálu ĽudiaĽuďom.sk:  https://www.ludialudom.sk/vyzvy/1196.
Zakúpením predmetov a tridsať najlepších fotografií z fotosúťaže Ľudské práva v rozvojovej spolupráci z rozvojových krajín, v celkovej hodnote od 3 do 200 eur.  V prípade záujmu napíšte na info@mvro.sk , o ktorý predmet máte záujem. 

alebo aj nefinančne celoročným šírením myšlienky kampane ŽI FÉR medzi vašimi kolegami v práci, rodinou, známymi, priateľmi, kultúrnymi a voľnočasovými spoločenstvami, či športovými klubmi, v ktorých pôsobíte.

Ďakujeme vám za vašu snahu o férovejší svet.

 

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Globálne vzdelávanie

Jeden svet