Prejsť na hlávný obsah
22 sep 2013

Zabraňujeme povodniam aj v Afganistane

CVO-Afganistan-te-FaryabV okrese Gurziwan na severozápade Afganistanu pomáhame miestnym vidiečanom zlepšiť ich prístup k zdrojom obživy. Chceme ich ochrániť pred dlhodobými následkami povodní a dlhotrvajúceho sucha. 

Vidiečania sa v tejto oblasti živia najmä poľnohospodárstvom. Avšak  vypestovať plodiny je veľmi náročné, keďže oblasť trpí striedaním dlhodobého sucha so záplavami. Miestni sú potom odkázaní na dovážané drahšie a častokrát aj menej kvalitné potraviny. Taktiež domácich trápia aj povodňami poškodené zavlažovacie systémy, ktoré majú rozvádzať vodu na lokálne pozemky.

Spolu s Charitou Česká republika a miestnymi vidiečanmi staviame protipovodňové zábrany a zavlažovacie zariadenia, čo pomôže až 12 600 obyvateľom. Po skončení zásahu budú vyškolení domáci sami schopní aj vďaka vytvoreniu Vidieckeho výboru pre mimoriadne situácie zvládnuť problémy, ktoré nastanú pri ďalšej prírodnej katastrofe.

V súčasnosti vidiečania upravujú terén, aby zabránili alebo aspoň zmiernili následky častých záplav. Za tieto aktivity budú robotníci vyplatení, aby ešte pred zimou mohli svoje rodiny zabezpečiť zásobami na zimu.  

Aj týmto projektom sa zameriavame na predchádzanie katastrofám a znižovanie rizík v rozvojových krajinách.

Projekt finančne podporuje Ministerstvo zahraničných vecí Českej republiky. Realizujeme ho v partnerstve s afganskou mimovládnou organizáciou Coordination of Humanitarian Action (CHA).

Človek v ohrození a Charita Česká republika sú členmi siete CEDRON.

CEDRON finančne podporuje Vyšehradský fond
visegrad fund logo web black 150

 

V obci Vítkovce na Spiši taktiež realizujeme protipovodňový projekt v spolupráci s Nadáciou VÚB. Mám záujem podporiť protipovodňové opatrenia na Slovensku.

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie