Prejsť na hlávný obsah
22 jún 2015

Viac ako 300 návštevníkov na 1. EKOfestivale na pobreží Kene

 
V spolupráci s našou partnerskou organizáciou KWETU (ktorá je zároveň tréningovým centrom pre udržateľný rozvoj na východnom pobreží Kene) sme 14. 6. 2015 zorganizovali prvý ročník EKO festivalu zameraného na problematiku životného prostredia na pobreží Kene. Festival hostil viac ako 300 návštevníkov z regiónu Kilifi, kde združenie sídli a bol súčasťou osláv Svetového dňa životného prostredia.

Cieľom festivalu bolo zvýšiť povedomie o najdôležitejších prioritách, ktoré sú potrebné pre ďalší rozvoj Kene, a to je udržateľné poľnohospodárstvo a ďalšie formy obživy v súlade s ochranou životného prostredia.“Som rád, že som si našiel čas a prišiel na EKO festival. Bol som veľmi ohromený inšpiratívnym programom, ktorý zostavil tím KWETU. Niet pochýb o tom, že tí, ktorí sa v KWETU vzdelávali a obsiahli rôzne technické a ekonomické znalosti, majú teraz predpoklady na to, aby transformovali región Kilifi,“ povedal po festivale John Safari Mumba, bývalý člen parlamentu Kilifi County.

Návštevníci mali možnosť stretnúť sa a hovoriť s expertmi KWETU v oblasti včelárstva, morských zdrojov, udržateľného poľnohospodárstva, či výroby produktov z nimbového stromu, alebo spracovania medu z mangrovníka. Takisto sa mohli aktívne zúčastniť na súťažiach v maľovaní, ale aj kvízu v oblasti životného prostredia a hľadania pokladu. EKO Kino ponúklo rôznu škálu filmov, od krátkych animácií pre najmladších divákov, až po dokumenty s tematikou životného prostredia. Asi polovica z celkového počtu návštevníkov boli deti a mládež, ktorí dodali podujatiu veľa energie a tvorivých nápadov, najmä počas výtvarnej súťaže.

Festival ponúkol priestor aj na nadväzovanie profesionálnych kontaktov. Návštevníci navyše mali jedinečnú príležitosť zakúpiť si bio produkty vyrobené v KWETU z nimbového stromu (sviečky, mydlá, prášok, krémy) a mangrovníkový a zmiešaný med. Ceny pre výhercov boli zložené práve z týchto produktov. Vyvrcholením festivalu bola pieseň s témou životného prostredia, ktorou podujatie uzavreli študenti 6. ročníka medzinárodnej školy Kivukoni v Kilifi.

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie