Prejsť na hlávný obsah
31 okt 2012

V provincii Parwan a Kapisa staviame chladiace sklady pre zeleninu a ovocie.

pole kde_ucime_o_polnohospodarstveAfganistan je ťažko skúšanou krajinou nielen vojenskými konfliktami, ale aj podnebnými podmienkami a zmenou klímy. Je to hornatá krajina s často krutými zimami s množstvom snehu, ktorého topenie spôsobuje záplavy v niektorých oblastiach a na druhej strane s horúcimi letami spojenými so suchom.

Farmári sú tak priamo závislí od priazni či nepriazni počasia. V sezóne zberu je prebytok potravín, ktoré podliehajú rýchlej skaze, na druhej strane v zime ľudia hladujú.

Preto v spolupráci s našimi partnermi staviame v provinciách Kapisa a Parwan chladiace sklady s kapacitou na uloženie až 25 000 kg ovocia či zeleniny. Takéto sklady umožnia farmárom prekonať nielen tuhé zimy, prípadné záplavy ale aj znížiť ceny potravín v čase ich nedostatku.

Pomáhame tým miestnym obyvateľom udržať v oblasti potravinovú bezpečnosť. Postavenie týchto skladov bude mať priaznivý vplyv na životy približne 3000 ľudí v každej z provincií. Po dostavaní sklady prevezme pod správu miestna vláda a samotní farmári.

Tento projekt realizujeme za finančnej podpory Českej rozvojovej agentúry a v spolupráci s miestnou organizáciou Afghan Women’s Resource Centre (AWRC) a Charitou Česká republika 

Páči sa Vám, čo robíme? Môžete podporiť aj náš afganský projekt stavby odbornej školy v Afganistane.

 

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie