Prejsť na hlávný obsah
27 jún 2016

V júni sme v Keni spoluorganizovali už druhý ročník Ekofestivalu

V júni sme v Keni spoluorganizovali už druhý ročník Ekofestivalu. Deň plný zmysluplnej zábavy a vzdelávacích aktivít doplnili lokálni výrobcovia ekologických produktov od rôznych druhov jedál, cez kozmetické prípravky, ručne robené tašky a kabelky, poľnohospodárske technológie, až po solárne technológie a autorské hry a aktivity.

IMG 8095_Kreativne_workshopy_pre_deti

Účastníci sa mohli od rôznych expertov dozvedieť mnohé užitočné informácie týkajúce sa zdravého životného štýlu s ohľadom na životné prostredie.

Súťaže v kreslení na tému „Voda, čo pre mňa znamená“ sa zúčastnilo vyše 50 ľudí vo všetkých vekových kategóriách s najmladším účastníkom vo veku necelé tri roky a najstarším vo veku 54.

Počas dňa sa v priestoroch Kwetu Training Center, našej partnerskej organizácie na pobreží Kene, vymenilo vyše 500 ľudí.

IMG 8108

Väčšina z nich ostala takmer celý deň, ktorý bol zakončený divadelným predstavením študentov a študentiek základnej školy Kivukoni na tému biodiverzity, pilates jogou, demonštráciou venovanou svetovým oceánom a sadením mangrovníkých stromov.

IMG 8228_Zakladna_skola_Kivukoni_a_ich_divadelne_predstavenie_na_temu_Biodiverzity

Text a foto: Lukáš Zorád

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie