Prejsť na hlávný obsah
18 mar 2011
V kategóriach

Slovenské školy vyhrali medzinárodnú súťaž!

Žiačky a žiaci slovenských škôl vyhrali medzinárodnú súťaž ZRKADLO SVETA U NÁS DOMA! Prvé miesto v kategórii od 15 rokov získal tím z OA v Dolnom Kubíne a v kategórii do 14 rokov sa na druhom mieste umiestnili žiaci a žiačky Gymnázia v Dubnici nad Váhom. Súťaž sa konala v rámci projektu Aktívne globálne školy 2: Spoločne, zodpovedne, spravodlivo. Srdečne blahoželáme autorom a autorkám najúspešnejších prác!

 

SK-B-012_Whats_the_Real_Price_SLOVAK

Víťazné dielo v kategórii nad 15 rokov: „Vieš aká je ich skutočná cena?“

 

Počas českého medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov Jeden svět 2011 prebehlo finále medzinárodnej súťaže s názvom Zrkadlo sveta u nás doma (Mirror of the World in Your Community), ktorú v 5 európskych krajinách organizuje 6 organizácií v rámci spoločného projektu Global Action Schools 2 Communities (Aktívne globálne školy 2: Spoločne, zodpovedne, spravodlivo). Cieľom súťaže bolo hľadať prepojenia medzi krajinami globálneho Juhu a naším okolím a vyjadriť ich umeleckými výrazovými prostriedkami.

Vo finálovej kategórii od 15 rokov zvíťazila slovenská fotografia „What’s the Real Price?!“ z OA v Dolnom Kubíne, a ďalšia zo slovenských súťažných prác, koláž „We Wear the Whole World“ z Gymnázia v Dubnici nad Váhom, sa umiestnila na celkovom 2. mieste v kategórii do 14 rokov. Odmenou pre víťazov a víťazky je účasť na medzinárodnom wokshope v poľskom Krakowe 11. – 13. apríla 2011.

Finálové súťažné práce budú do konca marca 2011 vystavené v Prahe (viac informácií TU), a postupne precestujú všetky európske krajiny zapojené do projektu Global Action Schools 2 Communities.

 

Podrobný popis súťaže a informácie o projekte nájdete tu.

 

Galéria ocenených slovenských diel, ktoré postúpili do medzinárodného finále:

{phocagallery view=category|categoryid=1|limitstart=0|limitcount=0}

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Globálne vzdelávanie

Jeden svet