Prejsť na hlávný obsah
10 máj 2013

Potešili sme deti v Afganistane

AfgaNaši terénni pracovníci v Afganistane sa stretli s deťmi z adopčného programu Škola namiesto ulice. Prostredníctvom tohto programu slovenskí individuálni darcovia, ale aj pracovné či školské kolektívy podporujú vzdelávanie afganských detí, ktoré namiesto chodenia do školy pracujú v uliciach Kábulu.
Na stretnutí  sa zúčastnili aj zástupcovia afganskej organizácie ASCHIANA, ktorá sa venuje deťom pracujúcim na ulici a vojnovým sirotám.

 Z celkového počtu 58 detí, ktoré podporujú slovenskí darcovia na stretnutie prišlo 48 chlapcov a dievčat. Deťom sme odovzdali školské uniformy a pre každé dieťa boli pripravené darčeky od žiakov zo slovenských škôl, ktoré sa rozhodli zapojiť do pomoci deťom v Afganistane, napríklad ZŠ Bukovecká z Košíc, ZŠ Drienov či Evanjelická spojená škola z Martina a mnohé ďalšie. Edita a Mário odovzdali výhercom súťaže v kreslení ocenenia, túto súťaž sme zorganizovali minulý rok na jeseň, pozrieť si obrázky a vybrať víťaza ste mohli aj Vy na sociálnej sieti Pinterest.

Afg3 Afg2

Chcem pomôcť deťom v Afganistane

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie