Prejsť na hlávný obsah
16 apr 2013
V kategóriach

Mladým farmárom pomáhame už aj v Tanzánii

V Tanzánii, v meste Aruša sme podporili založenie školských klubov mladých farmárov a farmárok. Vyškolili sme nielen učiteľov, ale aj miestnych obyvateľov, ktorí si hneď po školení založili na svojich pozemkoch malé záhradky. 

TanzaniaNAURA TanzaniaPICHA

Prostredníctvom mikrograntu Slovenskej ambasády v Keni sme na strednej škole Naura vybudovali schému na zadržiavanie dažďovej vody s kapacitou 30 tisíc litrov. Pomocou zadržanej dažďovej vody dokážu študenti a študentky z farmárskeho klubu dopestovať zeleninu a obilniny aj v období sucha. V minulosti nepravidelnosť zrážok odrádzala školy od pestovania plodín a zakladania záhrad. Voda z verejných zdrojov je príliš drahá a školy si ju pre účely poľnohospodárstva nemôžu dovoliť.

Klub mladých farmárov na strednej škole Naura má v súčasnosti 20 členov a členiek a s pribúdajúcimi pestovateľskými úspechmi počet členov neustále rastie.

Pán Mika, učiteľ biológie a zakladateľ školského poľnohospodárskeho klubu
„Študentov sa snažíme motivovať aj tak, že si dopestovanú zeleninu môžu zobrať domov, čo zároveň motivuje aj rodičov, aby svoje deti v takýchto aktivitách podporovali. Keď vidia, že ich deti sa v škole naučia aj niečo praktické pre život, majú pocit dobre investovaných peňazí do vzdelávania“

Aj Vy môžete podporiť naše aktivity

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie