Prejsť na hlávný obsah
18 nov 2015

Mangrovníkový med v Keni je certifikovaný

V uplynulých troch rokoch sme na pobreží Kene pracovali so stovkou ľudí, ktorí sa od expertov našeho lokálneho parntera v Keni, Kwetu Trainng Centre, postupne učia včelárskemu remeslu. Zároveň sme postavili novú jednotku na spracovanie a balenie medu pre Kwetu. V novembri sme ju vďaka grantu ambasády Slovenskej Republiky v Keni dokončili, vybavili včeárskym zariadením a získali sme pre med aj známku kvality, ktorá umožňuje lokálnemu partnerovi dostať med k širšiemu spektru spotrebiteľov. Pravidelným odberom, balením, marketingom a predajom zabezpečuje Kwetu odbyt medu pre viac ako stovku včelárov na pobreží Kene.
 
Naša rozvojová dobrovoľníčka Zuzana Pauková taktiež zabezpečila nový dizajn etikiet medu a ďalších produktov Kwetu. Predaj týchto produktov slúži nielen na podporu rozvojových projektov samotnej organizácie, ale aj na šírenie povedomia o prírodných a zdraviu prospešných produktov.
 
Všetky aktivity boli implementované partnerskými organizáciami Kwetu Training Center for Sustainable Development a Človek v Ohrození (ČvO) a finačne podporené prostredníctvom rozvojových grantov Slovak Aid, ČvO a ambasády Slovenskej Republiky v Nairobi/Keňa.
 
honey multifloral print1 - Copyhoney mangrove print1 - Copy
 

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie