Prejsť na hlávný obsah
17 júl 2014
V kategóriach

Kubánska návšteva

Začiatkom júla sme zorganizovali už štvrtý študijný pobyt pre kubánskych aktivistov. Tento raz sme na Slovensku privítali štvoricu nezávislých novinárov a blogerov, ktorí aktívne spolupracujú s Yoani Sánchez a Reinaldom Escobarom na novom kubánskom internetovom denníku „14 a pol“ (http://www.14ymedio.com/). Na Slovensku sa im veľmi páčilo a ocenili nové poznatky a zručnosti, ktoré chcú využívať pri šírení slobodných informácií na neslobodnej Kube.

Luzbely Escobar, Lilianne Ruiz, Victor Ariel a Francis Sanchez absolvovali teoretický i praktický seminár žurnalistiky pod vedením pani PhDr.Viery Lehoczkej, PhD. a seminár o blogovaní so Samom Marcom. Okrem vzdelávacieho programu navštívili vybrané redakcie slovenských denníkov a týždenníkov a absolvovali stretnutia s podpredsedníčkou NR SR Erikou Jurinovou, či zahraničným tajomníkom KHD Pavlom Kosseyom. Počas pobytu  vytvorili aj vlastné texty, ktoré budú v dohľadnej dobe publikované v časopise Týždeň, ostatné ich príspevky ste mali možnosť počuť v slovenskom rozhlase v relácii K veci a vidieť v STV. IMG 0883

S Yoani Sanchéz spolupracujeme od roku 2010. Jej aktivity podporujeme technicky a realizačne. Pomáhame jej s prípravou kurzov pre blogerov, kde sa mladí ľudia učia základné princípy písania blogov, ale aj technické tipy ako posielať krátke správy na sociálne médiá cez mobilný telefón bez pripojenia na internet. Podporili sme aj prípravu 3-dňového festivalu Click, ktorý sa konal po prvý raz v júni 2012 v Havane a bol zameraný na sociálne médiá, technológie, práva užívateľov internetu, či situáciu on-line publikovania na Kube.

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Globálne vzdelávanie

Jeden svet