Prejsť na hlávný obsah
15 jan 2014
V kategóriach

Kondolenčný list organizácie Človek v ohrození organizácii Člověk v tísni

Vážený pán riaditeľ,

dovoľte mi, aby som Vám v mene mojich kolegov z Človeka v ohrození a vo svojom vyjadrila hlbokú sústrasť v súvislosti s tragickým zahynutím vašich miestnych zamestnancov humanitárnej misie v Sýrii počas bombového útoku na civilistov dňa 7. januára 2013.
Je nám nesmierne ľúto straty odvážnych ľudí, ktorí boli práve v čase útoku na mieste, aby poskytli humanitárnu pomoc ohrozeným rodinám.
Veľmi si vážime prácu organizácie Člověk v tísni, Vašu prítomnosť v Sýrii a odhodlanosť poskytovať pomoc nevinným obetiam. A ešte o to viac, že nás spája spoločná humanitárna pomoc vo vojnou zmietanej krajine. Napriek tomu, že Človek v ohrození nemá priame terénne pracovisko v Sýrii, prostredníctvom stredoeurópskej siete CEDRON distribuujeme chlieb najviac ohrozeným vnútorným vysídlencom.

Pridávame sa jednohlasne k Vášmu ostrému odsúdeniu útokov na civilistov v Allepe, ako aj k Vašej výzve všetkým stranám konfliktu, aby tieto bojové operácie zastavili. Podporujeme a pripájame sa aj k Vašej výzve členom Rady bezpečnosti OSN na opätovné prerokovanie rezolúcie odsudzujúcej útoky na Allepo.   

Vážený pán riaditeľ, ešte raz prijmite našu hlbokú sústrasť, ktorú prosím, tlmočte aj rodinám a blízkym obetí.

S úctou
Jana Karelová, riaditeľka
a celý tím občianskeho združenia
Človek v ohrození

 

 

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie