Prejsť na hlávný obsah
06 jún 2016
V kategóriach

Jadro? Nie za naše dane: Pomôžte nám vyzbierať čo najviac podpisov!

Európskej komisii chceme vyslať jasný signál, že energetickú budúcnosť nevidíme ani v uhlí, ani v jadre, ale v bezpečnejších a zelenších alternatívach. Dostal sa k nám dokument, pripravovaný za zatvorenými dverami, ktorý môže viesť k podpore riskantných jadrových projektov.

Preto žiadame o podporu petície „Jadro? Nie za naše dane!“

1 wemove_fb2

Už zajtra naši kolegovia zo siete Bankwatch a WeMove.EU, s ktorými sme akciu spustili, odovzdajú petíciu v Bruseli.

„Kontaktovali sme tím Maroša Šefčoviča a opakovane tweetovali na jeho adresu, či si príde petíciu prevziať. Za pár dní sme získali podporu vyše 50 000 Európanov, ktorým prekáža, že príprava dokumentu nebola konzultovaná so zástupcami verejnosti, aj to, že podpora jadra môže viesť k takým projektom, ako je ten ukrajinský,“ hovorí naša kampanierka Dana Mareková.

V kampani Jadrová Ukrajina odkrývame politické rozhodnutia, ktoré negatívne ovplyvňujú vývoj demokracie na Ukrajine a vystavujú región jadrovému nebezpečenstvu. Predlžovanie zombie reaktorov sa však netýka len Ukrajiny.

„Kroky Slovenska ako krajiny, ktorá o pár týždňov prevezme predsedníctvo Rady EÚ, sú dôležité. Môže napríklad využiť súvisiace stretnutia na nastolenie témy dodržiavania medzinárodného práva a zapojenia verejnosti do jadrového rozhodovania,“ aj takéto posolstvo odznelo na piatkovom stretnutí environmentálnych organizácií a predstaviteľov ministerstva životného prostredia zodpovedných za prípravu rezortu na Predsedníctvo EÚ.


Pomôžte nám vyzbierať čo najviac podpisov!

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie