Prejsť na hlávný obsah
02 máj 2012
V kategóriach

Hvorecký: V Klube darcov Človeka v ohrození meníte nielen svoj život

 MG 3804Michal Hvorecký a Človek v ohrození vyzývajú ľudí na pomoc. V animovanom spote pozývajú všetkých s vôľou pomáhať, aby sa stali členmi Klubu darcov. Klub už niekoľko rokov aktívne pomáha v prípade humanitárnych kríz, katastrof a vojnových konfliktov. Jeho členovia dávajú šancu ľuďom nielen prežiť ale aj žiť bez strachu z budúcnosti.

Klub darcov je významná iniciatíva združenia, ktorá zbližuje ľudí ochotných dlhodobo pomáhať. Formou pravidelných darov jeho členovia zabezpečujú stabilný akcieschopný fond pomoci, ktorý dokáže pokryť akútne potreby ľudí v bezprostrednom ohrození života. Medzi úspešne podporené aktivity patrí nákup potravín pre tisícku miestnych rodín v cyklónom zničenej Barme a zabezpečenie pitnej vody pre ľudí, ktorí prišli o svoje príbytky na Haiti po zemetrasení.

Prostriedky z Klubu darcov chce Človek v ohrození použiť aj na rozvojovú spoluprácu. Vo vidieckych oblastiach Afganistanu združenie silne podporuje vzdelávanie stoviek detí, ktoré musia pracovať na ulici. Vďaka fondu im združenie môže zabezpečiť školské pomôcky nevyhnutné na štúdium. „Moja skúsenosť po ceste v Afganistane mi potvrdila, že aj malá pomoc vie urobiť ľudí šťastnejšími. A práve slovenskí občania majú možnosť pomôcť druhým prostredníctvom Klubu darcov Človeka v ohrození. Verím, že nebudú považovať globálne problémy za cudzie a zapoja sa do tejto zmysluplnej pomoci druhým,“ hovorí Hvorecký.

Už aj drobným ale pravidelným prispievaním ľudia dokážu meniť život druhých k lepšiemu.

{youtube}WZCd5VoRaN0&feature=youtu.be{/youtube}

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie