Prejsť na hlávný obsah
18 okt 2011
V kategóriach

Človek v ohrození prichádza s interaktívnym webom

Redizajn webstránok okrem príťažlivého vzhľadu prináša aj zdokonalenú funkcionalitu a otvára sa do novej interaktívnejšej polohy. „V súčasnosti môžu vďaka digitálnym technológiám aj jednotlivci zaznamenávať a dokumentovať okolitú realitu. Vďaka internetu a mobilnej komunikácii možno tento obsah distribuovať na ktorékoľvek obývané miesto planéty. Spomenuté fenomény úzko súvisia s geopolitickým dianím vo svete,  aktuálnymi možnosťami spôsobu komunikácie o ľudských právach a video-aktivizmom. Nové webstránky ČVO chcú tak  prispieť k reflexii tejto dynamiky na Slovensku,“  hovorí v tejto súvislosti riaditeľka združenia Jana Karelová.

Web www.clovekvohrozeni.sk má do budúcna ambíciu stať sa komunitným portálom, miestom, kde komunita užívateľov bude zdieľať svoje skúsenosti a informácie zaznamenané modernými komunikačnými technológiami. Z toho dôvodu je prepojená aj na Facebook stránku Človek v ohrození. Táto má v súčasnosti rozrastajúcu sa základňu s vyše 1 800 fanúšikov a rastúcou mierou interakcie. Nový portál vytvorila IT spoločnosť Unitea. 

Webstránky ČVO budú prejavovať svoju interaktívnu povahu postupne, s pribúdajúcimi službami. Jednou z priorít je spustenie internetových možností pre kyber-aktivistov ako aj všetky ďalšie úpravy so zreteľom na optimalizáciu pre užívateľa.

 

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Globálne vzdelávanie

Jeden svet