Prejsť na hlávný obsah
16 máj 2013

Človek v ohrození je dôležitou súčasťou aktívneho budovania občianskej spoločnosti v Afganistane

Bezpečnosť v Afganistane je hlavným záujmom medzinárodného spoločenstva. Veľké investície v rámci reformy celého bezpečnostného sektora pomohli vybudovať schopné afganské bezpečnostné sily. Medzinárodná misia ISAF sa blíži ku koncu a o to dôležitejšie je, aby afganská spoločnosť prebrala bezpečnosť do vlastných rúk.

Aby otázky o bezpečnosti v Afganistane boli zodpovedané, Človek v ohrození pripravil pre verejnosť v spolupráci s Ministerstvom zahraničných a európskych záležitostí Slovenska a mimovládnymi organizáciami ACBAR (Agency Coordinating Body for Afghan Relief ) a ENNA (European Network of NGOs in Afghanistan) medzinárodný seminár: Bezpečnosť a jej budúcnosť v Afganistane. Seminár sa konal v Kongresovej sále MZVaEZ pod záštitou rezortu diplomacie a bol súčasťou série podobných podujatí v európskych hlavných mestách (Tallinn, Budapešť, Varšava, Berlín).

DSCF1800 DSCF1801

O otázkach bezpečnosti, budovania občianskej spoločnosti a úlohách mimovládnych organizácii v Afganistane diskutovali osobitný predstaviteľ Ministra zahraničných vecí pre Afganistan a Pakistan veľvyslanec Emil Kuchár, predseda parlamentného Výboru pre bezpečnosť Afganskej islamskej republiky Mirdad Khan Nejrabim, generálny sekretár ENNA Peter Brune a naša kolegyňa Zuzana Fialová, programová manažérka pre projekty v Afganistane.

Všetci panelisti sa zhodli na dôležitosti pokračovania ďalšej  spolupráce medzi Slovenskom a Afganistanom, a to nielen v oblasti školenia bezpečnostných síl a polície, ale aj budovania občianskej spoločnosti a boja s chudobou, ktorá je jednou zo závažných príčin nestability a konfliktov. Sme radi, že Slovenská republika zostáva súčasťou medzinárodnej pomoci tejto krajine aj po r. 2014.

 seminar-afganistan-loga

 

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie