Prejsť na hlávný obsah
04 apr 2013
V kategóriach

CEDRON sa dohodol o spolupráci na rok 2013

Sieť stredoeurópskych organizácií CEDRON (Central European Development and Relief Organisations Network) má svoj prvý rok úspešne za sebou. Pripomenula si ho na stretnutí v Prahe,  ktoré finančne podporil Vyšehradský fond. CEDRON-u sa v uplynulom roku podarilo naštartovať päť projektov v Afrike, Afganistane a Európe.
CVO-CEDRONstretnutie
Medzi zakladajúcich členov patrí aj naše združenie, ktoré spolu zo šiestimi mimovládnymi organizáciami z Českej republiky, Poľska, Maďarska, Slovinska a Rakúska posilňujú efektívnu humanitárnu pomoc a rozvojovú spoluprácu. Na svojom poslednom stretnutí v Prahe sme sa dohodli na Memorande o spolupráci počas roku 2013.

Najnovšie sa pod hlavičkou CEDRON-u naša organizácia spolu s Českou Charitou zameriame na sedem vidieckych komunít v provincii Faryab v Afganistane, ktoré často ohrozujú záplavy a sucho. Tie ohrozujú produkciu lokálnych potravín a znižujú potravinovú sebestačnosť miestnych obyvateľov. Preto sa zameriame na výstavbu funkčných protipovodňových opatrení a rekonštrukciu zavlažovacích systémov. 


 

Projekt je len jedným zo spoločných aktivít CEDRON-u. Je to sieť dobrovoľne združených mimovládnych organizácií so sídlom v strednej Európe. Prepájaním svojich aktivít sa tieto humanitárne a rozvojové organizácie snažia zabezpečiť účinnejšiu humanitárnu pomoc a rozvojovú spoluprácu a zefektívniť pomoc komunitám a jednotlivcom v cieľových krajinách.

Zlepšenie spolupráce neziskových organizácií z regiónu vedie k súdržnejšiemu, koordinovanejšiemu a účinnému poskytovaniu pomoci rozvojovým krajinám. Členskými organizáciami sú okrem Človeka v ohrození aj Česká Charita, Polish Humanitarian Action, Hungarian Baptist Aid, SONNE International z Rakúska, Zavod Krog a IRD zo Slovinska.

CEDRON nájdete aj na facebook logo

CEDRON podporuje Vyšehradský fond
visegrad fund logo web black 150

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie