Prejsť na hlávný obsah
22 sep 2013
V kategóriach

CEDRON sa chystá do Gruzínska, Barmy a Južného Sudánu

Človek v ohrození bol pri zrode siete stredoeurópskych mimovládnych organizácií CEDRON – Central European Development and Relief Organisations Network (www.cedron.eu). Spolu s ďalšími partnerskými organizáciami (Charita Česká republika, Hungarian Baptist Aid, IRD Slovenia, Polska Akcja Humanitarna, SONNE International, Zavod KROG) aktívne spolupracuje na mnohých humanitárnych ako aj rozvojových projektoch.

V dňoch 12. – 13. septembra sa v Budapešti uskutočnilo už tretie stretnutie predstaviteľov jednotlivých členských organizácií opäť pod záštitou Vyšehradského fondu.

Stretnutie sa začalo krátkym filmom o obchodovaní s ľuďmi a nasledoval tréning na túto tému, ktorý poskytol expert z IOM (Medzinárodnej organizácie pre migráciu). Téma bola vybraná v súvislosti s aktuálnym projektom vzdelávania mládeže na ktorom sa podieľa aj naša organizácia. Viac o projekte.

SyriaclanokwebCEDRON sa rozrástol o ďalšiu mimovládnu organizáciu. Členovia slávnostne prijali združenie ADRA Slovensko.

Za posledný rok sme v rámci siete realizovali niekoľko projektov v Afganistane v spolupráci s Charitou Česká republika, koordinovali sme humanitárnu pomoc v Sýrii spolu s Poľskou akcijou humanitarnou a momentálne pripravujeme ďalšie spoločné projekty v Južnom Sudáne a v Gruzínsku.

V blízkej budúcnosti budeme našu pomoc sústrediť spolu s ostatnými organizáciami CEDRON-u na podporu ľudských práv v Barme. 

Po roku koordinácie siete CEDRON Človekom v ohrození sa ujme koordinácie Polska Akcja Humanitarna.

CEDRON finančne podporuje Vyšehradský fond
visegrad fund logo web black 150

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie