Prejsť na hlávný obsah
18 jún 2015

Bieloruskí aktivisti navštívili Slovensko

 
Koncom mája (24. – 30. 5 2015) sme hostili skupinu bieloruských aktivistov z oblasti kultúry a zachovania kultúrneho dedičstva. Zorganizovali sme pre nich študijnú návštevu na témy, ako je rozvoj kultúry v komunite, financovanie kultúrnych podujatí zo strany štátu, spolupráca so samosprávou pri kultúrnom rozvoji, moderné trendy pri prezentácií a dokumentácií tradičnej kultúry. Siedmi aktivisti sa stretli so zástupcami slovenských spisovateľov, alternatívnych kultúrnych organizácií (Klub A4, KC Dunaj, Stanica Žilina, Stanica Štiavnica), odborníkmi na etnografiu a folklór, ale aj Ministerstva kultúry, či zástupcami miest a obcí.
Bielorusko
Projekt bol súčasťou série návštev zástupcov bieloruských mimovládnych organizácií, ktoré financuje Program oficiálnej rozvojovej spolupráce SlovakAid. LOGO slovakaid
 
Návštevu bieloruských novinárov podporil „German Marshall Fund of the United States“ – americká inštitúcia, ktorá podporuje zdieľanie myšlienok a spoluprácu medzi USA a Európou v duchu povojnového Marshallovho plánu.

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie