Prejsť na hlávný obsah
13 mar 2014
V kategóriach

Benefičný koncert pre Ukrajinu dopadol výborne

uKrajinaKoncert2V Moyzesovej sieni sa v nedeľu 9. marca uskutočnil koncert venovaný obetiam demonštrácií na Ukrajine.
Záštitu nad koncertom prevzal poslanec NR SR Jozef Viskupič.

Na koncerte vystúpili Hilaris Chamber Orchestra z Bratislavy s významným ruským dirigentom a klaviristom Alexejom Kornienkom.
Zahrali diela od Wolfganga Amadea Mozarta, Dmitrija Šostakoviča a Felixa Mendelssohna Bartholdyho.

KoncertUkrajina3Návštevníci si mohli pozrieť aj výstavu fotografií slovenského fotografa Michala Burzu, ktorý bol v Kyjeve počas protestov.

Pred koncertom sa premietal 10 minútový film v réžii Tomáša Rafu, zachytávajúci drsné podmienky demonštrácii a odhodlanosť ukrajinského národa.

Záujem o koncert prevyšoval možnosti Moyzesovej siene, no napokon sa pre každého z 250 účastníkov našlo miesto. Medzi hosťami nechýbali veľvyslankyňa Írska Anne-Marie Callan, poľský veľvyslanec Tomasz Chłoń, veľvyslanec Gruzínska Alexander Nalbandov, zástupca veľvyslanectva USA Norman Thatcher Scharpf, veľvyslankyňa Nórskeho kráľovstva Inga Magistad, Lin-Chiu Hung – zastupujúci Taipei Representative Office,  predseda Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Mikuláš Huba, prezident Inštitútu pre verejné otázky Grigorij Mesežnikov, či enviromentalista Michal Kravčík.

Úprimnú vďaku prejavil aj radca Veľvyslanectva Ukrajiny v Slovenskej republike Vitalij Usatij. „Som veľmi šťastný, že Ukrajina má na Slovensku takýchto priateľov. Oceňujem túto pomoc, ďakujem za pozvanie Jozefovi Viskupičovi, ako aj za príspevky do zbierky,“ vyjadril sa Usatij.

UkrajinaKOncert4Výťažok z tohto benefičného podujatia sa organizátori rozhodli venovať na našu verejnú zbierku SOS Ukrajina. Celkovo sa vyzbieralo takmer 600 Eur.

Vyzbierané finančné prostriedky použijeme pre rodiny pozostalých. Viac o obetiach na Majdane.

      Ďakujeme za prípspevky, veľmi si to vážime.

 

 

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Globálne vzdelávanie

Jeden svet