Prejsť na hlávný obsah
08 jan 2012

Vysídlení Gruzínci oceňujú naše kurzy

Gruzinsko treningy

Už mesiace zmierňujeme následky ničivého konfliktu medzi Gruzínskom a Ruskom v spolupráci s domácim partnerom Betheli Humanitarian Association a maďarským Hungarian Baptist Aid.  Projektová manažérka Mária Sliacka priniesla z novembrovej návštevy Gruzínska pozitívne novinky o napredovaní pomoci

Vnútorní vysídlenci, ktorí prišli počas konfliktu o svoje domovy, si obľúbili naše vzdelávacie aktivity. Novousadlíkom v okolí hlavného mesta Tbilisi, sme poskytli kurzy angličtiny, spojené s prácou na počítači.
Miesto si našli aj tréningy podnikateľských zručností zamerané na prípravu podnikateľských plánov. Šiestim najlepším bol na konci pridelený grant vo výške približne 700 eur.

Gruzinsko Culinary_project

 

 

O utuženie vzťahov medzi ľudmi, snažiacimi sa vybudovať si nové zázemie, sa postarali kulinárske kurzy.
Účastníkom sa páčil najmä výber a kvalita školiteľov, vďaka ktorým boli kurzy úspešné. Preto by v nich radi pokračovali aj ďalej. 

 

Mária navštívila aj vidiecke komunity Tserovany a Shavshvebi a mestskú komunitu Gardebani. V týchto komunitách sme ukončili projekt na zníženie vylúčenia gruzínskych vysídlencov zo spoločnosti. Projekt bol podporený z prostriedkov programu SlovakAid.

Ľudia vo všetkých troch komunitách sú veľmi vďační za rekonštrukcie ich príbytkov, spoločné komunitné projekty, kurzy podnikateľských zručností a finančné podpory, na začatie podnikania. Viacerí z nich mohli začať podnikať, zlepšili sa ich ekonomické možnosti ako aj podmienky bývania. Spomínajú na výbornú spoluprácu s Človekom v ohrození a najmä na našu vyslanú pracovníčku, ktorá bola s ľuďmi v kontakte priamo v teréne, Máriu Radvákovú.

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie