Prejsť na hlávný obsah
02 júl 2015

V Nepále sme pomohli už 8 500 rodinám

Obyvatelia zemetrasením postihnutého Nepálu stále potrebujú pomoc zo zahraničia. Medzinárodný humanitárny tím, ktorí realizuje pomoc z peňazí slovenských a českých darcov, tam pôsobí už takmer 2 a pol mesiaca. Aktuálne je v Nepále náš 6-členný tím, ktorý spolupracuje s 20 miestnym pracovníkmi a tromi partnerskými organizáciami.

Dosiaľ pomohli zabezpečiť provizórne prístrešia 8 475 rodinám – z toho najviac v oblasti Gorkha, ďalej Rasuwa, ale tiež v Sindhupalchowk.2

Viac ako 5 000 rodín dostalo alebo v najbližších dňoch dostane deky, matrace alebo iný potrebný materiál na zabezpečenie chodu ich poničených domácností.

Najviac postihnuté komunity v okrese Gorkha dostali tiež 54 veľkých multifunkčných stanov, ktoré slúžia ako provizórne školy alebo zdravotnícke zariadenia.

500 rodín dostalo potravinovú pomoc, vo vysokohorských oblastiach Gorkha, kde nefunguje elektrická sieť rozdali naši ľudia 562 solárnych lámp a 1 160 domácností dostalo sadu náradí na opravu svojich obydlí.

1Krajina má však aj iné problémy, pre ktoré je mimoriadne dôležité, aby v Nepále pôsobili aj zahraničné humanitárne tímy. Naši humanitárni pracovníci napríklad pôsobia aj v oblasti prevencie násilia na ženách, sexuálneho zneužívania, detských sobášov, či obchodovania s ľuďmi. Momentálne robia túto prácu v kempe Bhaktapuru, no plánujú ju rozšíriť i do ďalších 20 dedín.

 

Pomôžte aj vy. Pošlite SMS v hodnote 2 eurá s textom DMS Nepal na číslo 877. K dispozícii je tiež účet OZ Človek v ohrození: SK1711000000002621182213. Peniaze vložte alebo pošlite prevodom, do správy pre príjemcu dajte SOS Nepál. ĎAKUJEME.

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie