Prejsť na hlávný obsah
13 nov 2014

Ukrajina: Volanie o pomoc 2

Vaše peniaze zo zbierky putujú k ľuďom v núdzi. Spolu s Vostok SOS im pomáhame prežiť vojnu.

Prinášame ďalšie zábery Michala Burzu z východnej Ukrajiny. Stretol sa s ľuďmi, ktorí už ani nedúfajú, že sa niekedy útrapy, ktoré zažívajú, skončia. Bez elektriny, vody, základných potravín, želajú si len „nech nás príliš neostreľujú…“, ako sama vraví 86-ročná pani Antonína Petrovna z Donecka. Žije 1,5 km od letiska v Donecku. Každý deň sa bojí.
Antonina
„Keby nás len nechali na pokoji. My už sme sa zmierili takto žiť – bez elektriny, bez plynu. Len mier chceme. Mier. Čo nám po tej či tej strane? My chceme mier. Vojnu nechceme, tú nikto nepotrebuje. Nám sa predtým žilo dobre, hoci málo sme mali. A teraz sme celkom bez dôchodku. Aspoň že dostávame túto pomoc. Každý večer s dedom sedíme potme na divániku a čakáme. Nemáme ani útočisko, nič… Pomôžte nám, zachráňte nás!“
Antonina2

Na ľudí, ktorí stále žijú v bojových zónach zabúdajú obe strany a pomáhajú im hlavne dobrovoľníci. Ako povedal po návrate Michal: „Spoločnosť sa dá hodnotiť podľa toho, ako sa dokáže postarať o tých, čo si nemôžu pomôcť sami a nedokážu sa o seba postarať.“ My na Slovensku im pomôcť môžeme aspoň prostredníctvom finančnej podpory na prácu ukrajinských dobrovoľníkov. Tí zachraňujú životy a zdravie. Potrebujú tiež nakúpiť pohonné hmoty, palivo, zdravotnícky materiál, jedlo pre postihnutých a iné potreby. Aj vďaka Vám sa to darí.
don 12

Číslo účtu:SK1711000000002621182213, Tatra banka, správa pre príjemcu: SOS Ukrajina. Do zbierky môžete prispieť aj prostredníctvom telefónov – služby VIAMO. Stačí ak pošlete ľubovoľnú sumu na číslo: 0907 369 399.

Foto: Michal Burza/Text: Zuza Fialová

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Globálne vzdelávanie

Jeden svet