Prejsť na hlávný obsah
27 apr 2015

Lokálna demokracia na Ukrajine: Pomáhame aktivistom aj samosprávam. Fotopríbeh.

V starodávnom meste Černigov sme zorganizovali semináre pre komunitných lídrov, samosprávy a biznis o tom, ako spolupracovať a riešiť problémy ľudí v mestách a obciach. Účastníkov seminára prišiel pozdraviť aj štátny tajomník MZVaEZ Peter Burian, ktorý bol v meste na konferencii krajín V4.

foto 1U

Od 17. do 25. apríla 2015 sa štyridsať komunitných lídrov trénovalo v zručnostiach práce s komunitou, riešenia konfliktov, nadväzovania kontaktov so samosprávou.

foto 2U

Medzi účastníkmi boli aj presídlenci z Donecka a Luganska. Irina s Oľgou organizujú dielne pre ženy – presídlenkyne, ktoré im pomáhajú začať nový život.

foto 3U

Alexandra a Dmitrij v projekte Zelená scéna spájajú umelcov, samosprávy a aktívnych ľudí. Predstavenia v mestách približujú umenie obyvateľom a dávajú možnosť zapojiť sa aj sociálne zodpovednému biznisu.

foto 4U

V rámci tvorivých dielní účastníci vytvárali aj obraz cieľovej skupiny svojich aktivít.

foto 5U

Niekedy to bolo vážne,…

foto 6U

…niekedy ťažké,…

foto 7U

… a niekedy smiešne.

foto 9U

Dva semináre za účasti lektorov z Ukrajiny, Bieloruska, Poľska a Slovenska sa zrealizovali vďaka ukrajinskej organizácii AHALAR, ktorá podporuje komunitných lídrov už veľa rokov. Ich článok o podujatí nájdete TU.

A nakoniec, vďaka donorovi.

Foto 10U

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Globálne vzdelávanie

Jeden svet