Prejsť na hlávný obsah
23 nov 2022
V kategóriach

Sme a ste súčasťou ocenenia Biela vrana

Toto ocenenie je symbolické a patrí všetkým Slovákom a Slovenkám, ktorí a ktoré nejakým spôsobom podali pomocnú ruku Ukrajine po vypuknutí vojny. Organizátori Bielej vrany sa chceli poďakovať za ich obetavosť a každodenné nasadenie, mnohokrát na úkor vlastného pohodlia či rodín. Na 15. ročníku odovzdávanie cien, ocenených povzbudila príhovorom aj prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Naša riaditeľka Andrea Najvirtová (vľavo) s prezidentkou Zuzanou Čaputovou (v strede) a s kolegyňou Tímeou Stránskou (vpravo), FOTO: Biela vrana
Naša riaditeľka (vľavo) počas príhovoru, FOTO: Biela vrana

Obstáť v historických chvíľach

Naša riaditeľka, Andrea Najvirtová, zastupovala dňa 17. novembra na pódiu okrem Človeka v ohrození všetky pomáhajúce organizácie a jednotlivcov, pri preberaní symbolického ocenenia Biela vrana. Ceny sa udeľujú ako poďakovanie vzácnym ľuďom okolo nás, ktorí sú ochotní brániť pravdu a spravodlivosť.

Tohtoročné odovzdávanie ocenení sa nieslo v duchu empatie, odvahy a statočnosti jednotlivcov, ktorí sa dokážu spojiť a spolu konať činy láskavosti. Výzvou večera bolo: Obstáť v historických chvíľach, nájsť silu na to najlepšie čo je v nás!

Plagáty Bielej Vrany

Pocta všetkým pomáhajúcim

Rada Bielej vrany sa po prvý raz vo svojej histórii rozhodla udeliť symbolické ocenenie pre každého, kto bol nejakým spôsobom nápomocní Ukrajine v boji za ich slobodu, alebo sa pokúsili zmierniť následky vojny.

Sme hrdí na to, že k oceneniu sa môžeme hlásiť aj my, spolu s našimi kolegami a kolegyňami, dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami a takisto darcami a darkyňami, ktorí pomohli. Cenu zdieľame s ďalšími výnimočnými ľuďmi, zástupcami a zástupkyňami občianskej spoločnosti, ktorým ocenenie právom prináleží a prispeli svojím zrnkom piesku k pomoci ťažko skúšanej Ukrajiny a so všetkými Slovákmi a Slovenkami, ktorí a ktoré akýmkoľvek spôsobom podali Ukrajine pomocnú ruku.

Ďakujeme vám za každý odvážny čin, ktorým ste pomohli v rámci vašich možností. Aj vďaka vašej pomoci sme mohli a stále môžeme pomáhať Ukrajincom a Ukrajinkám!

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie