Prejsť na hlávný obsah
29 feb 2012

Poznáme najlepšiu mladú blogerku na Slovensku

Počas troch mesiacov rozvíjalo kritické myslenie pri písaní blogov na celospoločenské témy 19 stredoškolských študentov a študentiek z celého Slovenska. Na úvodnom školení projektu Človeka v ohrození  Blogujme svetovo  sa žiaci a žiačky oboznámili aj s etickým kódexom pre písanie o globálnych témach a odhaľovali napr. stereotypizáciu v textoch o afrických krajinách.

Na prvotnom školení odovzdal svoje skúsenosti budúcim blogerom a blogerkam aj Tomáš Lindner, redaktor časopisu Respekt a víťaz Českej Novinárskej ceny za rok 2010 v kategórii najlepšia reportáž.

P1150943 P1160072 mala

P1150970 P1150976

Mladí počas troch mesiacov súťažili v písaní blogov na tri témy: Ľudské práva a diskriminácia menšín; interkultúrny dialóg; občiansky aktivizmus.

Najlepšou mladou blogerkou sa stala Barbora Hullová z Gymnázia v Partizánskom. Zvíťazila na finále projektu Blogujme svetovo v Gallerii Cvernovka v Bratislave. O najlepší blog s ňou bojovalo ďalších deväť stredoškolákov a stredoškoláčiek, ktorí postúpili do semifinále.

Všetkých desať finalistov malo za úlohu priamo na finále napísať blog na tému „Tvoríme budúcnosť“. Víťazku vybrali známi blogeri Samo Marec a Radovan Bránik.

Blogujmesvetovo-finale2
V strede Barbora Hullová, finalistka Blogujme
svetovo

Blogujmesvetovo-finale
Všetci finalisti Blogujme svetovo

Blogujmesvetovo-finale3
Zľava: Samo Marec, Tomáš Janeček, Radovan Bránik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

{phocagallery view=category|categoryid=25|limitstart=0|limitcount=0}

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie