Prejsť na hlávný obsah
24 apr 2014

Pomáhame spolu obetiam na Ukrajine

DSCF3290
Situácia na Ukrajine sa vyostruje, pribúdajú desiatky mŕtvych, krajina sa blíži k občianskej vojne. Tisícky Slovákov a Sloveniek, ktorým nie je ľahostajní osud ľudí žijúcich v krajine bezprostredne susediacej s našou, prispeli do verejnej zbierky SOS Ukrajina. K dnešnému dňu sme vyzbierali 6880 eur. Časť z týchto financií sme už poskytli partnerom na Ukrajine. Uhradili z nich zdravotnú starostlivosť pre ľudí, ktorí boli zranení na Majdane.

Verejná zbierka SOS Ukrajina je stále otvorená a financie zo Slovenska pomôžu zraneným, ktorí potrebujú dlhodobú starostlivosť ako operácie, či liečenie po zraneniach. Z vyzbieraných financií podporujeme tiež rodiny pozostalých, kde bol živiteľ rodiny zabitý alebo unesený. Tí potrebujú dlhodobú psycho-sociálnu pomoc, právnu pomoc a zdravotnú starostlivosť.

Ukrajinu pred časom navštívila naša pracovníčka Edita Bednárová, ktorá počas svojho pobytu vybrala lokálnych partnerov na spoluprácu – ukrajinskú iniciatívu Narodny Gospital a neziskovú organizáciu Irpin Community Foundation.

Taktiež chceme použiť výnos zo zbierky na pomoc ľuďom, ktorí sa v dôsledku zranení stali doživotnými invalidmi a potrebujú špeciálnu pomoc.uk2

Prispievať môžete na číslo účtu: 2666520298/1100, s textom SOS Ukrajina

alebo peniaze môžete posielať prostredníctvom aplikácie Viamo na č. 0907 369 399.

(Upozornenie: aplikáciu Viamo musíte mať stiahnutú v mobile, nie je možné posielať príspevky prostredníctvom sms)

Za bojujúcich Ukrajincov ďakujeme.

Ďalšie informácie o zbierke TU

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie