Prejsť na hlávný obsah
30 jún 2011

Nové médiá menia komunitu (2011)

investigative_journalism

Zameriame sa na vytvorenie desiatich regionálnych „watchdog“ skupín žiakov. Každá skupina vo vlastnej komunite identifikuje problém, ktorý sa týka diskriminácie menšín, korupcie, (ne)transparentnosti alebo porušovania ľudských práv. Lídri jednotlivých skupín absolvujú vstupné školenie. To bude zamerané na tvorbu aktivistických videí, fungovanie „watchdog“ skupín a využitie sociálnych médií pri kampaniach.

V ďalšom priebehu projektu budú skupiny zbierať informácie o danom probléme. Formou krátkych aktivistických videí spracujú celý problém od jeho pomenovania až po možné riešenie.

Tvorba videa, ako aj celá kampaň k danému problému, bude komunikovaná cez špeciálne vytvorenú webovú stránku www.zmenkomunitu.sk, ako aj cez sociálne siete (facebook, interaktívna mapa a podobne).

V projekte sa stretáva atraktívna forma (sociálne siete, web, aktivistické videá) s dôležitým obsahom (problémy na komunitnej úrovni) a dynamickou cieľovou skupinou (stredoškolská mládež).

„watchdog“ = „strážny pes"; ide o pomenovanie jednej zo základných funkcií spravodajských médií – dohliadať na správne fungovanie verejných inštitúcií a ich predstaviteľov ako aj na spoločenské dianie ako také. Deje sa tak cez zobrazovanie a zverejňovanie neželaných fenoménov, je to verejná kontrola.</span></p> <p><span style="font-size: 8pt;“>

AKO SA ZAPOJIŤ?

V prípade záujmu o založenie „watchdog“ skupiny, vo vašej obci alebo meste nás neváhajte kontaktovať.

 

KONTAKTNÁ OSOBA:

Tomáš Janeček

Tel.: 0948 029 487

E-mail: janecek@clovekvohrozeni.sk

 

Projekt bol podporený z prostriedkov Nadácie Intenda

intenda_logoZdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie