Prejsť na hlávný obsah
16 máj 2016

Náš projekt vo finále: Opäť v uliciach o obchodovaní so ženami

Od jesene sme v rámci vzdelávacích workshopov spolu so žiakmi a žiačkami základných a stredných škôl hovorili o závažnej téme, akou je obchodovanie s ľuďmi, so zameraním na obchodovanie so ženami. Náš projekt koncom apríla vstúpil do finále, no predtým školáci spolu s nami stihli v štyroch mestách odprezentovať vlastné kampane, ktoré sa usilovali poukázať na danú problematiku.

Po školákoch zo Sobraniec a z Banskej Bystrice (ich príspevky nájdete tu) do ulíc so svojimi kampaňami vyšli aj študenti a študentky v Nitre (12. 4.) a Holíči (14.4.).

„Ďakujeme študentom a študentkám za dobre odvedený kus práce, školám, s ktorými sme spolupracovali, aj donorom, ktorí nás podporili. Projekt sa nám vydaril, dokázali sme ním osloviť viac ako 2000 ľudí,“ hovorí jedna z lektoriek projektu Jana Vašáková.

IMG 0546

IMG 0553

IMG 0564

Kampaň študentov zo Strednej odbornej školy na Slančíkovej ul. v Nitre.

V projekte sa okrem iného ukázalo, že väčšina mladých ľudí si tému obchodovania s ľuďmi spájala predovšetkým so zahraničím, nie so Slovenskom. Neskôr sami zhodnocovali, že prípady obchodovania sa môžu stať komukoľvek i u nás.

Jednou zo skupín, ktorá sa s témou oboznámila, boli i študentky Strednej odbornej školy v Holíči.

Študujú odbor čašníčka a kuchárka a takmer všetky majú v pláne vycestovať za prácou do zahraničia. Podľa odborníkov ide o jednu z rizikových skupín – mladé dievča hľadajúce prácu v zahraničí, ktorá sa môže dostať do priameho kontaktu s obchodníkmi s ľuďmi.

IMG 0556

*Projekt Spolu proti obchodovaniu s ľuďmi bol podporený sumou 12631.50 eur z Fondu pre mimovládne organizácie, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2009-2014. Správcom Fondu je Nadácia otvorenej spoločnosti – Open Society Foundation. Cieľom projektu Spolu proti obchodovaniu s ľuďmi je Posilnenie aktívneho občianstva.

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie