Prejsť na hlávný obsah
15 máj 2017
V kategóriach

Napečieme pre Vás Svetové palacinky! Príďte ochutnať

Z našej humanitárnej organizácie sa na jeden deň stane reštaurácia vo dvore! V sobotu 20. mája pre Vás totiž opäť ukuchtíme SVETOVÉ PALACINKY! Kenskú, grécku, irackú, kubánsku či východniarsku? Tak, ktorú si dáte?

 

Aj tento rok sme sa rozhodli spolu s portálom Dobrá krajina opäť zapojiť do celosvetovej dobročinnej akcie Restaurant Day. Vo dvore na Baštovej ulici v Bratislave preto budeme v sobotu už od obeda kuchtiť sladké i slané palacinky. Recepty sme vymysleli tak, aby súviseli s našou prácou. Budú teda nielen originálne a svetové, ale aj zaujímavé a naše. Aj preto sú do 20. mája TAJNÉ!

Príďte si pochutnať na „svete“ podľa našich originálnych receptov, pretože krajiny, v ktorých pracujeme, ponúkajú obrovské množstvo chutí! A posúďte tiež, ako vedia piecť palacinky humanitárni pracovníci. 🙂

 

Nenecháme Vás ani smädných a napiť sa Vám dáme tiež svetovo! Čaká na Vás moldavská limonáda, nepálsky čaj a originálna káva Jeden svet!

 

A popri tom, ako Vám riaditeľ Človeka v ohrození Braňo Tichý bude pripravovať takmer profesionálnu palacinku z Kene, sa ho môžete opýtať na čokoľvek, čo Vás zaujíma. Chcete viac rozumieť rómskej problematike? Príďte sa porozprávať s Martinom Vavrinčíkom, koordinátorom programov sociálnej integrácie. Alebo podebatovať o Kube s Alexandrou Kubizniakovou. Ste fanúšikmi nášho festivalu dokumentárnych filmov Jeden svet? Jeho riaditeľka Nora Beňáková Vám určite rada čo to prezradí zo zákulisia a povie aj informácie o októbrovom Jednom svete.

 

Ak si k nám v sobotu prídete zamaškrtiť, Váš príspevok sa použije na dobročinné účely. Podporíte tým vzdelávanie a tútoring detí z rómskych osád. Človek v ohrození prevádzkuje na Slovensku päť komunitných centier, kde okrem iného pripravuje rómske deti v predškolskom veku na najdôležitejší krok – nástup na základnú školu. Na to sa dnes v Plaveckom Štvrtku chystá aj malá Terezka. Prečítajte si jej príbeh Pre Terezku a ďalšie deti.

Hlasovať sa v sobotu bude i o najlepšiu palacinku! Spomedzi hlasujúcich potom vyžrebujeme jedného, ktorý získa knihu Andreja Bána Na juh od raja. Ostatní však naprázdno neodídu. Každý, kto sa do hlasovania zapojí, dostane zľavu na taxík.

Svetové palacinky sa konajú v sobotu 20. mája 2017 od 12:00 do 17:00 h. Uvidíme sa vo dvore na Baštovej 5 v Bratislave. Nezabudnite zobrať aj Vaše ratolesti – sú spravidla najväčším fanúšikom našich sladkých palaciniek.

 

Pridajte sa medzi hostí našej akcie na Facebooku!

 

Už sa poctivo pripravujeme, aby sme sa úlohy šéfkuchárov zhostili čo najlepšie! Tešíme sa na Vás!

 

Tím Človeka v ohrození

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Globálne vzdelávanie

Jeden svet