Prejsť na hlávný obsah
23 nov 2011

Medzinárodný festival Jeden svet otvorila Väznica Irán

 JedenSvet1Dvanásty ročník medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov Jeden svet otvorila snímka Väznica Irán (2010). Animovano-hraný film režiséra Aliho Samadiho Ahadiho sme uviedli v utorok 29. novembra po 19:00 v bratislavskom Kine Lumiére.

Okrem tohto priestoru budeme snímky premietať aj v Kine Mladosť, A-4 – Nultý priestor, Slovenskej národnej galérii a v Kultúrnom centre Dunaj a to od 29. novembra do 4. decembra.

V tomto ročníku vám predstavíme rekordných 70 filmov.

Okrem témy tzv. arabskej jari festival priblíži aj ďalšie – práva žien, ochranu životného prostredia či práva menšín a to v rámci sekcií Cesty ku slobode, Eko aktivizmus, Máte právo vedieť, Naša r/evolúcia, Ženské svety, Jeden svet deťom a napokon Slovenský dokumentárny film 2010/2011.

Dvanásty ročník bude rekordným aj z hľadiska účasti zahraničných hostí. Do hlavného mesta Slovenska pri príležitosti konania podujatia zavítajú Jakob Preuss z Nemecka, Mária Takács z Maďarska, Alka Sadat z Afganistanu, Omar Wael z Egypta či Faramarz Beheshti, ktorý žije na Novom Zélande, no pochádza z Iránu.

Hlavným motívom tohtoročného festivalu Jeden svet je heslo Svet v sieti. Nové technológie totiž zohrali významnú úlohu v revolúciách v arabskom svete, ktorým sa budú venovať aj niektoré filmy, konkrétne v sekcii Nové médiá menia svet.

Pozývame vás aj na Olovrant s človekom, ktorí sa bude konať v sobotu 3.12. v priestoroch KC Dunaj od 15:00. Stretnete sa s našimi pracovníkmi, spoznáte našu prácu. Radi Vás medzi nami uvidíme.

Medzinárodný festival dokumentárnych filmov Jeden svet sa koná pod záštitou predsedníčky vlády SR Ivety Radičovej a starostky mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Tatiany Rosovej.

Vstupenka na jeden film stojí 2,50 eura. Permanentka na celý festival v Bratislave sa dá kúpiť za 12 eur, dôchodcovia a držitelia preukazu ZŤP zaplatia za permanentku 8 eur. Lístok na tri premietacie dni stojí 7 eur, pre dôchodcov a ZŤP 5 eur.

Viac informácií o festivale a tipy na štvrtok 1.12. nájdete tu.

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie