Prejsť na hlávný obsah
02 mar 2022

Materiálna pomoc pre ľudí na Ukrajine – dôležité informácie

Aj naďalej vás chceme poprosiť, aby ste nenosili na hranice materiálnu pomoc na vlastnú päsť, pretože to výrazne komplikuje prácu v teréne. Neoznačené veci s neuvedenými počtami, ale aj veci, ktoré sú v danej situácii nevyužiteľné, sa takto hromadia pri hraniciach a nie sú kapacity na to, aby ich niekto triedil a rozdeľoval.

Ak však chcete predsa len pomôcť touto cestou, môžete kontaktovať náš sklad v Humennom: logistika.ukrajina@clovekvohrozeni.sk (prevádzkové hodiny skladu sú pondelok – piatok, 8:00-16:00). Prosíme vás, aby ste vždy napísali vopred a dali nám vedieť, čo chcete priniesť.

Foto: Jana Gombošová

Zoznam aktuálnych potrieb nájdete tu.

Veci by mali byť zabalené po kategóriách a označené (napríklad zubné kefky, zubné pasty, etc.), pokiaľ sú v krabici, tak aj uvedený počet.

Prosíme vás, aby ste neposielali načaté potraviny a drogériu ani znečistené veci, oblečenie nie je potrebné vôbec.

Pokiaľ sa rozhodnete poslať sviečky alebo zápalky, nemiešajte ich medzi ostatné veci, ale viditeľne označte a separátne zabaľte bokom. Ide o nebezpečný a potenciálne horľavý materiál, ktorý môže spôsobiť požiar v sklade.

Foto: Jana Gombošová

Veľmi si vážime vašu prejavenú solidaritu a ochotu pomôcť. Chceme vás aj preto poprosiť o pochopenie a dodržiavanie týchto pokynov. Nahromadená materiálna pomoc sa bude vyvážať aj na Ukrajinu. Je preto dôležité, aby bola naozaj efektívna. Ďakujeme za spoluprácu.

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie