Prejsť na hlávný obsah
09 mar 2015

Festival Jeden svet je úspešný aj v regiónoch

Festival Jeden svet má veľký ohlas aj v regiónoch. Napríklad v Modre, kde bol začiatkom januára, si filmy a sprievodné podujatia pozrelo približne 850 záujemcov. Tohtoročnou novinkou v tomto meste bolo aj premietanie pre školy, ktoré sa takisto stretlo so spokojnosťou škôl. Filmy si pozrelo cca 690 študentov. V Modre sa premietlo 13 filmov a uskutočnilo niekoľko sprievodných podujatí. Návštevníkov zaujali diskusie so zástupcami Zelenej hliadky a Modranského okrášľovacieho spolku o verejných priestoroch, aj cestovateľské zážitky z exotických krajín a tiež výstava fotografií Šimona Klimana „Pekní ľudia“.
0A
V Myjave bol Jeden svet v prvej polovici februára a návštevníci videli 6 filmov. Festival sa aj v tomto meste stretol s veľkým ohlasom, filmy si totiž pozrelo 150 ľudí. Najviac ich zaujal film Podozrivá čokoláda dánskeho režiséra Miki Mistratiho. Odhalil v ňom šokujúce pracovné praktiky na kakaových plantážach na Pobreží slonoviny, pri ktorých boli na otrockú prácu zneužívané deti, mnohokrát pašované z iných chudobných krajín Afriky.
2A
Festival Jeden svet v regiónoch stále pokračuje. Filmy si ešte môžu záujemcovia pozrieť napríklad v Nitre, Poprade, Prešove, Žiari nad Hronom a ďalších slovenských mestách. Podrobnosti nájdete tu: http://jedensvet.sk/sk/regiony.

 

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie