Prejsť na hlávný obsah
11 nov 2011

Človek v ohrození na veľtrhu Woman 2011 prezentoval ručne vyrobenú bižutériu Gruzínskych vysídlenkýň

GruzinskesperkyKoncom októbra sme na veľtrhu Woman 2011prezentovali bižutériu ručne vyrobenú gruzínskymi vysídlenkyňami. Návštevníkov podujatia nevšedné šperky, ako aj ich pôvod veľmi zaujali.

 

Aj touto aktivitou prispievame k rozvoju talentu vysídlených žien a ich finančnej samostatnosti.

Autorky šperkov pochádzajú z Južného Osetska. Počas vojnového konfliktu s Ruskom boli nútené opustiť svoje domovy a v súčasnosti žijú ako vnútorné vysídlenkyne v osídleniach v okolí hlavného mesta Gruzínska, Tbilisi. Denne sa snažia začleniť do svojho nového prostredia, podporujú svoje rodiny, ktoré disponujú limitovaným príjmom a vítajú každú príležitosť na zlepšenie svojich životných podmienok.

V rámci projektu odborných tréningov v Gruzínsku, ktorý sa realizoval v 3 vysídleniach pre vnútorných vysídlencov sa uskutočnili aj kurzy výroby bižutérie. Keďže je Bižutéria v Gruzínsku veľmi populárna a šperky sa tešia veľkej odozve medzi ženami, v priebehu projektu sa časť z finančných prostriedkov pretransformovala do nadstavbového kurzu výroby a predaja šperkov.  

Nadstavbový kurz, ktorého cieľom bolo vyškoliť vnútorné vysídlenkyne a nastaviť proces výroby a predaja šperkov aj mimo Gruzínska, viedla v júli 2011 naša spolupracovníčka Barbara Mihajilovičová.  

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie