Prejsť na hlávný obsah
19 okt 2015

Ako natočiť film o histórii tak, ako ju vidíš ty

Novým projektom Inspired by the memory sa snažíme prilákať stredoškolákov a stredoškoláčky hovoriť o histórii svojim vlastným jazykom.Tímy stredoškolákov zo Slovenska, Poľska a Česka budú mať možnosť naučiť sa na dvoch medzinárodných workshopoch, v Poľsku a Čechách, ako sa natáča film a aj sami si svoj vlastný krátky film nakrútiť. Hlavnou témou filmu by mala byť 2.svetová vojna.

Predtým, ako sa stredoškoláci do natáčania pustia, sa zoznámia s filmami s tematikou 2.svetovej vojny a dozvedia sa ako ich kriticky analyzovať a interpretovať. Nemusia mať vedomosti o tom, ako sa natáča film, na workshopoch a webinároch sa to naučia. S nakrúcaním filmov (písanie scenáru, práca s kamerou) im budú pomáhať experti z Nemecka a Poľska. Sami si budú môcť vybrať formát a dĺžku filmu. Ich filmy budú verejne dostupné a odvysielané filmovom festivale v júni 2016.

foto kluby JS

Ak si stredoškolák, ponuka ťa zaujala a vieš okolo seba vytvoriť tím, tak najneskôr do 18.10.2015 vyplň tento dotazník a už budúci mesiac môžeš ty aj s niekým z tvojho tímu vycestovať na prvý víkendový workshop do Varšavy (13.11.-15.11.2015).

Viac o projekte sa dozviete na www.inspiredbythememory.eu.

Tento projekt vznikol s finančnou podporou Európskej únie.

flag yellow low

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie