Prejsť na hlávný obsah

Premietaj aj ty

V minulosti fungujúci projekt, ktorý pripravujeme pre potreby súčasnosti. Uvedomujeme si, že formát festivalu sa vyčerpáva, digitálne technológie a streamovacie služby sú čoraz populárnejšie a chceme byť súčasťou tohto posunu. A preto pripravujeme projekt komunitného premietania vybraných dokumentárnych filmov cez online platformu.

Naším cieľom nie je len sledovanie dokumentov v obyvačke, ale vyvolanie debát, diskusií, polemík a kritík súvisiacich s ľudskoprávnymi, ekologickými, spoločenskými a technologickými výzvami, ktorým čelíme. Skrze tento projekt chceme, aby sa ľudia spolu rozprávali, vymieňali si názory a trávili spolu čas.

Súčasťou dokumentu preto vždy budú aj sprievodné materiály k témam filmu, tipy ako vyvolať debatu, ako ju moderovať, ako zvládať diskusiu o citlivých témach a konkrétne návrhy čo môže človek urobiť, aby sa zapojil do riešenia problému.

V tejto chvíli je projekt v prípravnej fáze, rozbehnúť by sa mal v roku 2020.  Pre viac informácií sledujte web www.jedensvet.sk

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie