Prejsť na hlávný obsah

Jeden svet v regiónoch

Festival Jeden svet v regiónoch je našou pýchou. Každoročne ho organizujú komunity ľudí po celom Slovensku, premietajú dokumenty, organizujú výborné debaty, vymýšľajú prínosný sprievodný program a prinášajú ľuďom dôležité ľudskoprávne témy.

Festivaly v regiónoch majú rôznu návštevnosť, od stoviek až po tisíce ľudí. Spoločné však majú to, že ich robia ľudia, ktorým záleží na ich okolí, na spoločnosti a životnom prostredí, v ktorom žijú. Sú to častokrát ľudia z miestnej knižnice, komunitného centra, umeleckých a aktivistických kolektívov, nadšenci, ale aj profesionálne organizácie ako sú Stanica Žilina-Záriečie, alebo Tabačka – Kulturfabrik.

Prvé regionálne festivaly začínajú prakticky hneď po skončení festivalu v Bratislave, pričom trvajú až do konca júna, kedy sa niektoré festivaly presťahujú do letných kín a vonkajších priestorov.

Regionálne festivaly Jeden svet navštívi behom roka zhruba 7 500 ľudí, pričom najnavštevovanejšie festivaly nájdete v Prievidzi, Poprade, Čadci, Košiciach, alebo Žiline. Tie menšie do počtu, no podobné kvalitou nájdete v Bardejove, Richvalde, Lučenci, Liptovskom Mikuláši, Malackách, Spišskej Belej, Považskej Bystrici, Humennom, Púchove, Vranove nad Topľou, Strážkach, Ružomberku, alebo Banskej Štiavnici.

Viac informácií nájdete na webe www.jedensvet.sk/regiony a na jednotlivých komunikačných kanáloch regionálnych partnerov.

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie