Prejsť na hlávný obsah

Jeden svet v Bratislave

Medzinárodný festival dokumentárnych filmov o ľudských právach Jeden Svet sa v Bratislave koná už od roku 1999. Každoročne prináša kvalitné dokumenty, ktoré poskytujú kritický obraz sveta v ktorom žijeme, sveta v ktorom nájdeme obrovskú nespravodlivosť, ale aj hrdinstvo a odvahu.

Sveta v ktorom deti v Kongu ťažia v hrôzostrašných podmienkach vzácne kovy do našich mobilov, len preto, aby sme ich my mohli využiť na šírenie nenávisti, ktorá pretkáva našu spoločnosť a paralyzuje ju pri potrebe pomoci ľuďom topiacim sa v Stredozemnom mori, ktorí utekajú pred konfliktom, ku ktorému sme aj my prispeli spaľovaním nekvalitného uhlia na Hornej Nitre, alebo predajom zbraní nedemokratickým frakciám po celom svete. Pretože celý svet je prepojený a my sme jeho súčasťou.

Dokumentaristka Zuzana Límová a Vladimír Michal z Artfora, uviedli v ankete DenníkaN Jeden svet ako kultúrnu udalosť roka 2018. „Filmový festival Jeden svet ponúka každý rok výber vynikajúcich dokumentov, ktoré uspeli na najdôležitejších medzinárodných festivaloch. Môžete si tak nielen pozrieť krásne filmy, ale aj sa dozvedieť, ako žije za našimi – štátnymi aj vnútornými – hranicami,“ napísala Zuzana Límová

Festival v Bratislave sa pýši nielen výberom toho najlepšieho z dokumentárneho sveta, ale aj kritickými debatami, zaujímavými čítačkami a angažovaným umením, čím prispieva k vyššej miere empatie, porozumenia a citlivosti spoločnosti pre ľudskoprávne témy.

Súčasťou festivalu v Bratislave sú aj špeciálne projekcie počas roka, ktoré organizujeme samostatne, alebo v spolupráci s organizáciami, ktoré sa profesionálne venujú daným témam.

Festival Jeden svet v Bratislave každoročne navštívi cca 10 000 ľudí.

Viac informácií o festivale JS nájdete na webe www.jedensvet.sk 

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie