Pomáhaj s nami ľuďom na Slovensku

Na okraji našej spoločnosti žijú ľudia, ktorí sa rodia do generačnej chudoby. Súdiť či chcieť okamžité výsledky je jednoduché, no skutočné riešenia potrebujú čas a vytrvalú prácu. Pomôžme im spolu dostať sa von z chudoby.

Jednorazový dar Pravidelný dar

Vyberte si výšku daru

15 €
35 €
70 €

10 €
20 €
50 €

Vaša pravidelná podpora nám umožní pomáhať dlhodobo aj pri našich ostatných projektoch.

Suma nie je v požadovanom formáte.
X

Darujete jednorazovo

Spôsob platby


Potvrdzujem, že som bol/a informovaný/á o spracovaní osobných údajov v systéme DARUJME.sk

Súhlasím so spracúvaním mojich osobných údajov uvedených v tomto súhlase na účely zaradenia do databázy darcov Človek v ohrození, n.o., na starostlivosť o darcu; informovanie o možnostiach darcovstva; informovanie o činnosti tejto organizácie a to poštou, elektronicky alebo telefonicky vrátane audiozáznamov telefonátov (zaznamenaných za účelom kontroly kvality poskytovaných služieb) a štatistiky.

Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania DARUJME.sk. V ďalšom kroku Vás presmerujeme na stránku, kde bezpečne vyplníte Vaše platobné údaje. Zároveň Vám zašleme informačný mail. Ďakujeme!

Platba realizovaná prostredníctvom DARUJME.sk

O Rómoch a Rómkach sa často hovorí, že NECHCÚ. Nechcú pracovať, nechcú študovať, nechcú sa mať lepšie. Realita je však iná. Mnohí z nich chcú, ale nevedia ako na to, či nemajú príležitosti. Narodili sa totiž do generačnej chudoby.

Pomáhaj s nami ľuďom na Slovensku

Deti vo vylúčených komunitách doma málo kedy vidia pozitívne vzory. Mnohé z nich prichádzajú do škôl bez znalosti slovenského jazyka a nerozumejú, čo sa v triedach deje. Doma si nemajú kde robiť úlohy a nemá im s nimi kto pomáhať. Ich rodičia totiž tiež nemali pozitívne vzory, a tak nevedia, že sa dá žiť lepšie.

Generačná chudoba je ako labyrint. Len ťažko sa z nej dostanete von bez pomoci.

Vaše dary pomôžu hneď niekoľkokrát

Boj s generačnou chudobou je ťažký, ale nie nemožný. Vyžaduje si komplexný prístup a trpezlivosť. V našich komunitných centrách, ale aj mimo nich sa preto sústreďujeme na viacero oblastí:

  • Deti – predškolská príprava pre tých najmenších
  • Školáci – doučovanie a rôzne aktivity pre rozvoj detí
  • Rodiny – pomoc v každodennom živote a sociálne poradenstvo
  • Dlžoby – zlepšenie finančnej gramotnosti dospelých a oddlžovanie
  • Práca – zamestnávanie dlhodobo nezamestnaných a pracovné poradenstvo
  • Domov – dôstojné bývanie pre rodiny
  • Systémové zmeny – verejné politiky a legislatíva

Už roky pomáhame vo vylúčených komunitách na Slovensku a každý deň vidíme, že to má význam. Prichádzajú k nám deti, ktoré by možno nikdy nešli študovať, no vďaka našim pracovníčkam a pracovníkom sa rozhodnú ísť na strednú školu a niektoré aj na vysokú. Zamestnávame ľudí, ktorých by si firmy možno nevybrali. Stávajú sa pozitívnymi vzormi pre svoje deti.

Krok po kroku môžeme spoločne pomôcť ľuďom, ktorí žijú na okraji našej spoločnosti.

Odsúdení na neúspech

Z vylúčenými komunitami na Slovensku pracujeme dlhodobo. Za ten čas sa stále otvárajú témy a oblasti, ktoré najviac trápia ľudí narodených do generačnej chudoby. Pozreli sme sa na ne dôkladnejšie a ponúkame hlbší pohľad v našich článkoch:

V spolupráci s denníkom SME vznikli o témach podcasty Odsúdení na neúspech.

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.


Pomáhať s Človekom v ohrození môžete aj pravidelne

Pokiaľ sa rozhodnete prispievať pravidelne, stanete sa členom nášho Klubu priateľov Človeka v ohrození. Vďaka Vám budeme môcť pravidelne pomáhať stovkám ľudí.

Kde pomáhajú príspevky z Klubu priateľov

  • 20% putuje do fondu humanitárnej pomoci, pre urgentné a krízové zásahy doma aj vo svete
  • 55% vyzbieraných darov rovnomerne delíme na tri časti – medzi prácu vo vylúčených komunitách na Slovensku, vzdelávacie programy na Slovensku a medzi rozvojové projekty v zahraničí
  • 25% využívame na logistiku, organizáciu pomoci a ďalší rozvoj našich aktivít

Z pravidelných darov členov Klubu priateľov vytvárame fond, vďaka ktorému po vypuknutí prírodnej katastrofy či ozbrojeného konfliktu nestrácame drahocenný čas, ktorý je potrebný na organizáciu verejnej zbierky, ale môžeme reagovať okamžite vo chvíľach, keď rýchlosť znamená ďalšie zachránené životy.

Ďakujeme, že pomáhate ľuďom v ohrození žiť bezpečnejší a dôstojnejší život!