Pomôž s nami obetiam explózie v Libanone

Výbuch v Bejrúte usmrtil minimálne 158 ľudí a pripravil státisíce ľudí o domovy. V priebehu pár minút zničil celé centrum mesta a životy miestnych. Pomôžte spolu s nami ľuďom, ktorí prišli o všetko a potrebujú našu pomoc.

Jednorazový dar Pravidelný dar
Výška vášho daru
15€ dojčenská výživa pre dieťa staršie ako 1 rok na 25 dní
35€ pitná voda pre 4-člennú rodinu na 10 dní
70€ základné potraviny pre 4-člennú rodinu na 3 - 4 týždne
Suma nie je v požadovanom formáte.
X

Darujete jednorazovo

Prvý pravidelný príspevok pôjde na pomoc v Libanone. Ďalšie pravidelné dary nám umožnia pomáhať aj pri iných katastrofách.


3. Spôsob pravidelnej platby


Potvrdzujem, že som bol/a informovaný/á o spracovaní Osobných údajov v systéme DARUJME.sk

Súhlasím so spracúvaním mojich osobných údajov uvedených v tomto súhlase na účely zaradenia do databázy darcov Človek v ohrození, n.o., na starostlivosť o darcu; informovanie o možnostiach darcovstva; informovanie o činnosti tejto organizácie a to poštou, elektronicky alebo telefonicky vrátane audiozáznamov telefonátov (zaznamenaných za účelom kontroly kvality poskytovaných služieb) a štatistiky.

Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania DARUJME.sk. V ďalšom kroku Vás presmerujeme na stránku, kde bezpečne vyplníte Vaše platobné údaje. Zároveň Vám zašleme informačný mail. Ďakujeme!

Platba realizovaná prostredníctvom DARUJME.sk | powered by ĽudiaĽuďom.sk

V Bejrúte si masívne explózie začiatkom augusta vyžiadali životy minimálne 158 ľudí. Cez 6 000 ľudí bolo zranených a viac ako 300 000 ľudí bolo vysídlených zo svojich domovov. Ďalšie stovky tisíc ľudí musia žiť v zničených domoch, s vybitými oknami či dverami.

Katastrofa nemohla prísť v horšom čase. Libanonom už mesiace otriasajú vážna hospodárska kríza, politické a spoločenské nepokoje, ktoré sa zhoršili s pandémiou koronavírusu. Do toho všetkého, na pokraji ekonomického kolapsu, prišiel výbuch, ktorý zrovnal bejrútsky prístav zo zemou a ohrozil tisíce ľudí.

„Nestihol som sa ani zamyslieť nad tým čo sa deje a odrazu som len spolu s nábytkom letel na stenu obývačky. Explózia mi kompletne zničila byt. Prišiel som o všetko, ale som rád, že vôbec žijem.“

Samir, obyvateľ Bejrútu, ktorý po výbuchu na pár hodín oslepol

V reakcii na explóziu v prístave sme na okamžitú pomoc vyčlenili 10,000 eur z Klubu priateľov a zo Skutočných darčekov  a vyslali sme na miesto humanitárnych pracovníkov. Potreby sú však oveľa väčšie.

Naša miestna partnerská organizácia SB OverSeas hneď po tragédii zmapovala situáciu a identifikovala najvážnejšie aktuálne potreby. „Pomôcť teraz treba najmä s potravinami, pitnou vodou a dočasným prístreším, či opravami domov pre rodiny, ktorým výbuch zničil bývanie,“ približuje ďalšie kroky koordinátorka rozvojovej spolupráce a humanitárnej pomoci Veronika Filipek.


Vďaka vašim darom môžeme urobiť viac. Pomôžte s nami obetiam explózie!

Pomáhať môžete aj pravidelne


Prvé financie na pomoc obetiam výbuchu v Bejrúte sme mohli vyčleniť aj vďaka našim pravidelným darcom v Klube priateľov Človeka v ohrození. Vďaka pravidelným darom môžeme okamžite pomáhať vtedy, kedy rýchlosť znamená zachránené životy.

Či už je to výbuch v Libanone, zemetrasenie v Albánsku alebo pandémia koronavírusu na Slovensku, vďaka vašej pravidelnej podpore môžeme pomáhať rýchlo a viac.


Prečo sa pridať do Klubu priateľov?

  1. Vaše pravidelné dary umožnia zachraňovať životy
  2. Sami si určujete výšku príspevku a kedykoľvek ho môžete ukončiť
  3. Pravidelne vás budeme informovať, ako vaše dary pomáhajú
  4. Ako poďakovanie od nás dostanete každý rok voľné vstupy na náš festival dokumentárnych filmov Jeden svet
  5. Ako poďakovanie od nás dostanete každý rok voľné vstupy na náš festival dokumentárnych filmov Jeden svet

Kde pomáhajú príspevky z Klubu priateľov

  • na humanitárnu pomoc v zahraničí aj na Slovensku a na projekty rozvojovej spolupráce putuje spolu 50% vyzbieraných peňazí
  • na vzdelávanie na školách a na aktivity v komunitných centrách na Slovensku je určených 25% týchto zdrojov
  • 25% využívame na organizáciu pomoci a ďalší rozvoj organizácie

Pridajte sa k nám a staňte sa členom Klubu priateľov Človeka v ohrození. Je to ten najjednoduchší spôsob ako pomáhať.

CHCEM SA STAŤ ČLENOM KLUBU PRIATEĽOV