Humanitárna pomoc ľuďom v Gaze

Od útoku Hamasu sa dlhoročný konflikt na Blízkom východe zmenil na otvorenú vojnu. V jej dôsledku trpia mnohí ľudia na oboch stranách. Civilné obyvateľstvo v Gaze potrebuje akútne humanitárnu pomoc. Pomôcť môžete aj vy.

Jednorazový dar Pravidelný dar

Vyberte si výšku daru

20 €
50 €
100 €

10 €
20 €
50 €

Vaša pravidelná podpora nám umožní zasahovať rýchlo a pomáhať dlhodobo.

Suma nie je v požadovanom formáte.
X

Darujete jednorazovo

Spôsob platby


Potvrdzujem, že som bol/a informovaný/á o spracovaní osobných údajov v systéme DARUJME.sk

Súhlasím so spracúvaním mojich osobných údajov uvedených v tomto súhlase na účely zaradenia do databázy darcov Človek v ohrození, n.o., na starostlivosť o darcu; informovanie o možnostiach darcovstva; informovanie o činnosti tejto organizácie a to poštou, elektronicky alebo telefonicky vrátane audiozáznamov telefonátov (zaznamenaných za účelom kontroly kvality poskytovaných služieb) a štatistiky.

Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania DARUJME.sk. V ďalšom kroku Vás presmerujeme na stránku, kde bezpečne vyplníte Vaše platobné údaje. Zároveň Vám zašleme informačný mail. Ďakujeme!

Platba realizovaná prostredníctvom DARUJME.sk

Po útoku zo 7. októbra 2023 sa šíri vlna násilia medzi Izraelom a Palestínou. Situácia v oblasti je kritická, obete sa počítajú v tisícoch a civilná infraštruktúra je zničená. V tejto chvíli je najdôležitejšia ochrana civilistov na oboch stranách a urýchlené doručenie humanitárnej pomoci tam, kde je potrebná.

Preto posielame prvých 20 000 eur z humanitárneho fondu Klubu priateľov a vďaka nim zabezpečíme humanitárne balíčky pomoci v pásme Gazy pre najzraniteľnejšie skupiny ľudí.

Obyvateľom pásma Gazy chýbajú základné veci pre život

V konflikte prišli o život už tisíce obyvateľov a státisíce ľudí muselo opustiť svoje domovy. Z Gazy sa momentálne nedá odísť, hraničné prechody sú uzavreté a aj humanitárna pomoc sem prúdi len v obmedzenom režime. Ľuďom dochádzajú základné veci pre život ako pitná voda, potraviny, hygienické potreby, lieky aj elektrina.

Situácia je aj pre humanitárne organizácie veľmi zložitá a konvoje kamiónov môžu byť vyslané len overenými organizáciami a v obmedzenom množstve. Nájsť spoľahlivého partnera, ktorý dokáže zaručiť, aby sa pomoc dostala priamo ohrozeným civilistom, bolo náročné. Ale po týždňoch príprav sa nám to podarilo a na pomoc posielame prvých 20 000 eur z humanitárneho fondu Klubu priateľov.

Cez partnerskú egyptskú organizáciu zabezpečíme balíčky humanitárnej pomoci, ktoré budú obsahovať hygienické potreby a trvanlivé potraviny.

Pomoc bude potrebná aj naďalej. Prispieť môžete aj vy.

Na Blízky východ už o pár dní vycestujú aj naši kolegovia. Marián Cehelník, náš koordinátor humanitárnej pomoci hovorí: „Z Egypta odchádza do Gazy humanitárna pomoc z celého sveta. Chceme byť pri tom, ako vypravia aspoň jednu nakládku s našou humanitárnou pomocou.“

Zabezpečenie transparentnej a adresnej pomoci je teraz najdôležitejšie. Pracujeme podľa medzinárodných humanitárnych zásad a dodržiavame pri podpore ľudí princíp ľudskosti, neutrality, nestrannosti a nezávislosti.

Na prvom mieste je vždy pomoc trpiacim ľuďom.

Zdroj foto: TASR