Pomôžte starkým v Libanone prežiť zimu v teple

Chudobní ľudia v Libanone bývajú v rozpadávajúcich sa domoch. Zimy na severe krajiny sú ťažké. Extrémne veľa prší, fúka, domy vlhnú, zatekajú a panuje v nich chlad. Ohrození sú najmä seniori. Dôchodky nedostávajú, musia sa spoľahnúť na pomoc iných. Pomôžte im prežiť zimu v teple a zdraví.

Jednorazový dar Pravidelný dar

Vyberte si výšku daru

15 €
35 €
100 €

Deka alebo matrac proti chladu
Nákup jedla pre rodinu na 2 týždne
Dom ochránený pred vlhkosťou a chladom
10 €
20 €
50 €

Vaša pravidelná podpora nám umožní pomáhať dlhodobo aj pri našich ostatných projektoch.

Suma nie je v požadovanom formáte.
X

Darujete jednorazovo

Spôsob platby


Potvrdzujem, že som bol/a informovaný/á o spracovaní osobných údajov v systéme DARUJME.sk

Súhlasím so spracúvaním mojich osobných údajov uvedených v tomto súhlase na účely zaradenia do databázy darcov Človek v ohrození, n.o., na starostlivosť o darcu; informovanie o možnostiach darcovstva; informovanie o činnosti tejto organizácie a to poštou, elektronicky alebo telefonicky vrátane audiozáznamov telefonátov (zaznamenaných za účelom kontroly kvality poskytovaných služieb) a štatistiky.

Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania DARUJME.sk. V ďalšom kroku Vás presmerujeme na stránku, kde bezpečne vyplníte Vaše platobné údaje. Zároveň Vám zašleme informačný mail. Ďakujeme!

Platba realizovaná prostredníctvom DARUJME.sk

V Libanone sa už druhým rokom prehlbuje ekonomická kríza. Prichádzajúca zima situáciu ešte viac komplikuje, pretože v krajine nefunguje elektrina, chýba benzín a domy, v ktorých žijú chudobní, sú poničené. Ľudia často nemajú peniaze ani na potraviny, na nutné opravy a teplé oblečenie zdroje nezostávajú.

Najzraniteľnejšou skupinou sú starší ľudia – chudobní Libanonci aj sýrski utečenci v oblasti Tripolisu a na severe krajiny, kde vládne v zime extrémne veterné a daždivé počasie. V krajine neexistuje dôchodok, seniori nemajú žiadny príjem a sú odkázaní na svoje deti a príbuzných.

A čo tí, ktorí deti nemajú?

Pomôžte s nami ochrániť viac starkých pred chladom

Vďaka darcom, ktorí si kúpili skutočný darček Teplo domova a Teplé oblečenie môžeme pomôcť ochrániť pred zimou a chladom 35 domovov, kde žijú zraniteľní starí ľudia a vdovy. Aby netrpeli chladom a núdzou, zabezpečíme im:

  • Najnutnejšie opravy okien, dverí, striech a podláh
  • Izolačným náterom ochránime domy pred vlhkosťou
  • Priamou finančnou pomocou pomôžeme s nákupom potravín
  • Zabezpečíme matrace, deky a teplé oblečenie na ochranu pred chladom

„Ľudia si už na zlé podmienky zvykli, nesťažujú sa. Hovoria mi, že jedlo a to, aby deti chodili do školy, je najdôležitejšie. Na riešenie chladu a vybavenia na zimu im nezostávajú peniaze.“

Viola Ternényová, terénna pracovníčka Človeka v ohrození v Libanone

Pomoc potrebuje oveľa viac ľudí, ako dokážeme pokryť. Pridajte sa k nám a pomôžte ich pred zimou a hladom ochrániť čo najviac.

Každým ďalším darom budeme môcť prispieť ďalším starkým na najnutnejšie potreby a ochranu ich domovov.

Život v Libanone

Libanon je nádherná, ale ťažko skúšaná krajina zasiahnutá krízami na viacerých frontoch.

Za posledné 2 roky sa cena potravín zdvihla takmer 7-násobne. Hodnota meny klesla a práce je málo. Pre obmedzené zdroje príjmov sa až polovica Libanoncov nachádza pod hranicou chudoby a je ohrozená hladom. V extrémnej chudobe žije 90% Sýrčanov, ktorí do Libanonu utiekli pred vojnou. Čím ďalej, tým viac ľudí sa dostáva do situácie, kedy nevedia pokryť ani svoje základné potreby.