Prejsť na hlávný obsah

Dobrovoľník/-čka do našich komunitných centier

Chceš sa vo svojom voľnom čase venovať zmysluplnej činnosti? Láka ťa práca s deťmi, chceš ich motivovať a vzdelávať formou hry? Potom si náš človek!

Čo budeš u nás robiť?

Budeš viesť deti v rôznych záujmových, vzdelávacích či voľnočasových aktivitách a podieľať sa na ich organizovaní. Špeciálnou oblasťou je mentoring detí a  tínedžerov počas školského roku. Budeš viesť dieťa či deti, ktorým bude treba pomôcť nielen so vzdelávaním ale aj s orientáciou v školskom i životnom priestore. Mentoring prebieha priamo v komunitných centrách alebo v prípade tínedžerov študujúcich v meste aj priamo v Prešove, respektíve v  Bratislave. Miesto by sme určite našli. Dôležité je mať čas každý týždeň na cca 2 hodiny.

Pred začiatkom tvojej činnosti zabezpečíme vstupné školenia a vždy budeme k dispozícii, pomôžeme a poradíme ti. Spolupracovať budeš so sociálnymi pracovníkmi, ktorí už mnoho rokov pracujú v našich komunitných centrách. Vybrať si môžeš z týchto centier: Kojatice, Petrovany, Sveržov, Roškovce – Doľany a Plavecký Štvrtok. Komunitné centrá sú otvorené len v pracovných dňoch.

Čo získaš, ak sa k nám pridáš:

  • prax do života
  • osvedčenie o dobrovoľníckej činnosti
  • skvelý pocit z toho, že pomáhaš
  • nové zručnosti a rozvoj tvojich schopností
  • nové kontakty

Jedinou našou podmienkou je, aby si si našiel/-la čas v pravidelných intervaloch a bol/-a spoľahlivý/-á.

Ak ťa ponuka zaujala, napíš na: martin.holko@clovekvohrozeni.sk.

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie