Pomôžte obetiam tornáda na Morave

Moravu zasiahlo extrémne počasie. Búrky a tornádo zničili domovy, zanechali po sebe obete na životoch aj desiatky zranených. Pomôžme rodinám v ťažkej situácií čím skôr.

Jednorazový dar Pravidelný dar

Vyberte si výšku daru

15 €
35 €
75 €

10 €
20 €
50 €

Vaša pravidelná podpora nám umožní zasahovať rýchlo a pomáhať dlhodobo.

Suma nie je v požadovanom formáte.
X

Darujete jednorazovoSpôsob platby


Potvrdzujem, že som bol/a informovaný/á o spracovaní osobných údajov v systéme DARUJME.sk

Súhlasím so spracúvaním mojich osobných údajov uvedených v tomto súhlase na účely zaradenia do databázy darcov Človek v ohrození, n.o., na starostlivosť o darcu; informovanie o možnostiach darcovstva; informovanie o činnosti tejto organizácie a to poštou, elektronicky alebo telefonicky vrátane audiozáznamov telefonátov (zaznamenaných za účelom kontroly kvality poskytovaných služieb) a štatistiky.

Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania DARUJME.sk. V ďalšom kroku Vás presmerujeme na stránku, kde bezpečne vyplníte Vaše platobné údaje. Zároveň Vám zašleme informačný mail. Ďakujeme!

Platba realizovaná prostredníctvom DARUJME.sk

Večer 24. júna sa Moravou prehnalo pustošivé tornádo a prudké búrky. Živel po sebe zanechal zničené domovy, cesty, zranených ľudí aj obete na životoch. V ťažkej situácii chceme pomôcť čo najskôr. Pridajte sa k pomoci.

Obrovské materiálne škody, zranení ľudia aj obete na životoch

V tejto chvíli na mieste prebieha humanitárna pomoc zasiahnutým obyvateľom. V prvom rade je potrebné zabezpečiť ochranu ich zdravia. V ďalších dňoch sa ukáže rozsah spôsobených škôd.

Na okamžitú pomoc sme vyčlenili z Klubu priateľov prvých 20 000 eur. Fond pomoci Klubu priateľov slúži práve aj pri takýchto náhlych katastrofách, aby mohla prvá pomoc obetiam prísť rýchlo. Ďakujeme všetkým pravidelným darcom, že svojimi darmi nám umožňujú konať hneď.

Pomoc bude potrebná okamžite pri odstraňovaní škôd na majetku a opravách bývania rodinám, ale aj dlhodobo. Ľudia, ktorí prepadnú sitom pomoci, ohrozené skupiny ako seniori alebo osamelé matky, rodiny s problémami budú potrebovať na spamätanie sa z dôsledkov katastrofy pomoc aj dva-tri roky.

Pomoc budeme koordinovať so sesterskou organizáciou Člověk v tísni. Na miesto vyslali koordinátora, ktorý zisťuje rozsah škôd a možnosti pomoci.

Kam smerujú Vaše dary

Keďže škody aj dopad je obrovský, na pomoc sa spojili viaceré mimovládne organizácie, nadácie a nadačné fondy. Spoločnou koordináciou ľudí aj prostriedkov sa pomoc navýši.

Ako sú využívané Vaše dary:

  • 150,000 českých korún postihnutým domácnostiam, ktoré použijú na opravy zničených domov a zaistenie základných potrieb, ktoré sú najakútnejšie
  • 3 milióny českých korún je čerpaných od začiatku katastrofy na nákup materiálov, ktoré ľuďom pomáhajú s odstraňovaním prvotných škôd
  • ďalšej fáze budeme skúmať špecifické potreby tých, ktorý potrebujú pomoc navýšiť, prepadli sitom pomoci alebo potrebujú dlhodobú pomoc 

Na Moravu sme vyslali dvoch humanitárnych pracovníkov zo Slovenska, ktorí budú pomáhať v teréne s koordináciou pomoci.